Najlepsze materiały online do nauki angielskiego

Materiały do nauki angielskiego przez internet

Ostatnie lata dobitnie pokazują, jak dużą rolę w życiu codziennym każdego z nas odgrywa technologia, która wpływa na różne dziedziny, w tym m.in. procesy uczenia się. Dziś, w dobie wszechobecnego dostępu do informacji, samodzielne nabywanie umiejętności i poszerzanie wiedzy jest dosłownie na wyciągnięcie ręki. Widać to chociażby na przykładzie języków obcych, których możemy uczyć się na tysiące sposobów – i to bez konieczności wychodzenia z domu! I chociaż rozmowa z native speakerem nadal jest najlepszym sposobem na podniesienie poziomu znajomości angielskiego, to mamy dla Ciebie też kilka innych rozwiązań, dzięki którym zbudujesz solidne podstawy do rozwoju językowego.

Internetowe narzędzia do nauki języka angielskiego – dlaczego warto z nich skorzystać?

Jak wynika z badania przeprowadzonego przez Havas Media Group, w okresie pandemii aż 67,4% ankietowanych uczyło się angielskiego samodzielnie w domu, a 24,7% wykorzystywało w tym celu różnego rodzaju platformy online. Jak wiadomo, czasy izolacji są już dawno za nami, natomiast tendencja do samodzielnego nabywania umiejętności językowych wciąż utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie.

Z czego to wynika? Kluczową kwestią jest tu zdecydowanie wygoda, do której w pewnym stopniu przyzwyczaiła nas pandemia koronawirusa. Dziś nie musimy spędzać czasu w korkach, by dotrzeć na zajęcia z języka angielskiego w szkole znajdującej się na drugim końcu miasta, ani żonglować domowymi obowiązkami, by znaleźć czas na spotkanie z native speakerem. Powodów, dla których warto korzystać z narzędzi do nauki angielskiego online, takich jak np. strony internetowe, aplikacje oraz podcasty, jest jednak o wiele więcej. Oto najważniejsze z nich:

  • interaktywność – większość witryn internetowych, z których możemy dziś korzystać, oferuje szereg ciekawych pomocy dydaktycznych umilających naukę języka angielskiego, jak np. gry online, które wspierają naukę nowego słownictwa i zasad gramatycznych;
  • możliwość nauki we własnym tempie i z dowolnego miejsca na Ziemi. Korzystając z tego typu narzędzi, możemy sami decydować o tym, czy chcemy powtórzyć angielskie słówka przed snem, czy też w kolejce do lekarza;
  • dowolność wyboru materiałów – Internet oferuje nam dziś tak wiele ciekawych rozwiązań, że każdy z nas może wybrać taką formę nauki, jaka mu odpowiada. Co więcej, nie musimy trzymać się jednej witryny czy też narzędzia – jednego dnia możemy korzystać z Duolingo, drugiego słuchać wystąpień TED, a jeszcze innego zapoznawać się z materiałami od BBC.

Najlepsze strony internetowe do nauki angielskiego – zobacz, jakie pozycje warto znać

Doskonale wiemy o tym, jak trudno jest czasami znaleźć wartościowe treści i rzetelnych twórców w Internecie. Stron do nauki angielskiego jest mnóstwo, a wciąż powstają kolejne i kolejne. Z tego powodu przygotowaliśmy dla Ciebie listę sprawdzonych miejsc, które mogą okazać się pomocne dla tych, którzy szukają materiałów do nauki angielskiego online:

  • Busy Teacher – strona oferująca mnóstwo darmowych materiałów do nauki angielskiego, które można drukować. Do wyboru mamy tu m.in. kreatory łamigłówek, plakaty do druku oraz lekcje podzielone na różne kategorie;
  • Teaching English – potężna baza darmowych materiałów do nauki angielskiego na każdym poziomie zaawansowania, opracowanych przez ekspertów w tej dziedzinie;
  • Cambridge English – bezpłatne materiały dla nauczycieli angielskiego, z których mogą korzystać również uczniowie. Wśród dostępnych zasobów można znaleźć m.in. przykładowe testy, ćwiczenia do lekcji oraz plany pracy;
  • BBC Learning English – serwis oferujący bezpłatne zasoby i zajęcia dla nauczycieli oraz uczniów, w tym m.in. programy radiowe emitowane w niektórych serwisach językowych BBC World Service.

Wystąpienia, podcasty, wywiady – ćwicz słuchanie ze zrozumieniem bez wychodzenia z domu!

Jak już wspomnieliśmy wcześniej, najlepszym sposobem na doskonalenie umiejętności słuchania w języku angielskim są regularne konwersacje z native speakerem lub doświadczonym nauczycielem angielskiego. Jeżeli jednak z różnych powodów nie możesz skorzystać z takiej opcji, nie przejmuj się. Twoim punktem wyjścia już na samym początku przygody z angielskim mogą być internetowe materiały, takie jak:

Czujesz, że to wciąż za mało dla Ciebie? Sprawdź ofertę kursów angielskiego online prowadzonych w naszej szkole językowej KOLIBER, dzięki którym będziesz zdobywać nowe umiejętności językowe w komfortowych, domowych warunkach.