nauka angielskiego zmiana języka
nauka angielskiego zmiana języka

Zmiana języka w komputerze i telefonie – sposób na naukę języka angielskiego w domu

Nauka angielskiego - zmiana języka w telefonie

Metod nauki języka angielskiego jest bardzo wiele - wszystkie one zakładają regularność nauki, większość z nich zaleca różnorodność form i sposobów zdobywania wiedzy, a tylko nieliczne podkreślają wartość przyjemności i radości, które może generować nauka angielskiego. Zmiana języka w komputerze, na telefonie i innych urządzeniach mobilnych stanowi esencję założeń efektywnych metod nauczania oraz jest realną, skuteczną pomocą w poszerzaniu językowych kompetencji! Zobaczcie ile możecie zyskać poprzez wdrażanie pozornie niewielkich zmian do życia codziennego!

Angielski na co dzień. Od obsługi pralki do immersji językowej

Na rodzimym rynku sprzętów AGD od lat dominują modele z polskimi objaśnieniami symboli czy funkcji. Jednak nie zawsze tak było. Dzięki temu, osoby, dla których język angielski był zupełnie obcy, znały zaskakująco wiele niestandardowych słów czy zwrotów, takich jak: woolsilkhandwash, czy rinse. Dotyczy to również terminów w innych językach — niemieckim czy włoskim (nie wspominając już o wszechobecnym kilka dekad temu rosyjskim), w zależności od producenta sprzętu. Ale dlaczego o tym piszemy? By zwrócić Waszą uwagę na pewną zależność. 

Otóż wykonując codzienne czynności o wiele łatwiej zapamiętać związane z nimi nazewnictwo — w tym również takie, w języku obcym. O ile przy obsłudze pralki możecie nauczyć się kilkunastu słów, o tyle korzystając np. z komputera, możecie opanować ich mnóstwo (może to być bardzo „naturalna”, odruchowa wręcz nauka angielskiego). Zmiana języka w komputerze na angielski to jeden z najprostszych sposobów na oswojenie praktycznych zwrotów, komend i terminów. To element tzw. immersji językowej.

Zasada małych kroków (i wielkich rezultatów). Efektywna nauka angielskiego - zmiana języka w komputerze

Immersja językowa oznacza otaczanie się, zanurzenie w języku, który chcemy opanować. Najczęściej o zjawisku tym mówimy w przypadku wyjazdów zagranicznych, kiedy to niejako zmuszeni jesteśmy do używania języka obcego w codziennych sytuacjach (od zamawiania kawy, przez pytanie o drogę, po wieczorne pogawędki). Jednak by zanurzyć się w języku angielskim, wcale nie musicie nigdzie wyjeżdżać! Wystarczy rozejrzeć się wokół i dostrzec opcje włączania angielskiego do możliwie największej części codziennego życia:

  • przeglądacie prasę każdego ranka? Nie zapomnijcie sięgnąć po anglojęzyczne wiadomości;
  • słuchacie podcastów? Niech choć kilka z nich będzie po angielsku!
  • lubicie oglądać filmy i seriale? W przypadku produkcji anglojęzycznych - wybierajcie opcje z napisami! Nie dość, że oswoicie się z wymową i poznacie nowe słówka, to jeszcze będziecie obcować z dziełem w oryginale (co każdy kinoman powinien docenić)!
  • domowa nauka angielskiego to również zmiana języka w komputerze, telefonie i wszelkich innych urządzeniach mobilnych.

Tego typu praktyki pozwolą Wam otoczyć się językiem angielskim, wprowadzić go do codzienności i tym samym - wynieść efektywność nauki na wyższy poziom.

zmiana języka w komputerze i telefonie

 

Nauka angielskiego - zmiana języka w telefonie. Zasada trzech “R”

Proces nauki, w tym rzecz jasna opanowanie języka obcego, wymaga inwestycji czasu i zaangażowania. To oczywiste. By możliwie najlepiej i najszybciej nauczyć się angielskiego, warto zapamiętać i wdrażać system nauki opierający się na trzech wartościach, jakimi są:

  • regularność - sukcesywna nauka nie jest możliwa bez systematycznych powtórek;
  • różnorodność - atrakcyjne z różnych względów, ciekawe i praktyczne informacje z natury zapamiętujemy o wiele szybciej (ponadto pozostają w naszych głowach na długo);
  • radość - nauka jest o wiele bardziej efektywna, gdy sprawia nam przyjemność. Zaproście język angielski do codziennych rozrywek i form relaksu - efekty takiej strategii zobaczycie szybciej niż podejrzewacie!

Wyobraźcie sobie urządzenie, z którego korzystacie regularnie (i bardzo często), które towarzyszy Wam w pracy, życiu codziennym i jednocześnie może stanowić istotny element rozrywki… Tak. Trudno o bardziej wielofunkcyjne i intuicyjne w obsłudze urządzenie od smartfonu! Korzystają z niego niemal wszyscy - niezależnie od wieku. Współczesny telefon komórkowy może stać się idealnym sprzymierzeńcem w nauce angielskiego, a zmiana języka w telefonie może okazać się tutaj prawdziwym game changerem! Nawet nie zauważycie jak prędko zasoby nowych słówek, zwrotów i komend po angielsku zapiszą się w Waszej pamięci!

Potęgowanie efektów. Językowe DIY 

Zmiana języka na komputerze czy smartfonie z pewnością pomoże Wam zanurzyć się w angielskim i chłonąć go w sposób wręcz odruchowy, naturalny. W połączeniu z dobrym kursem językowym, metody tego typu składają się na różnorodny i atrakcyjny proces nauczania, podkręcając jego efekty do maksimum.