niemiecki biznesowy jak się nauczyć

Język niemiecki w biznesie - jak się go nauczyć?

Jak nauczyć się języka niemieckiego biznesowego

Niemiecka precyzja przywoływana jest w anegdotach, podobnie jak trudności związane z nauką języka niemieckiego i przypisywane mu przywary. Jednak trudno zaprzeczyć, że znajomość języka niemieckiego wciąż należy do najbardziej pożądanych kwalifikacji lingwistycznych na rynku pracy, a osób, które o języku niemieckim w biznesie mogą powiedzieć “alles klar!” - wciąż u nas brakuje.

Język niemiecki w biznesie - wysiłek wart Zachodu

Każdy branżowy język obcy znacznie różni się od wariantu codziennego. Choć konstrukcje zdań, gramatyka, zasady wymowy pozostają te same, to język obcy w biznesie rządzi się swoimi prawami. Obecne w nim słownictwo branżowe, nazwy i wyrażenia, porównywalne nieraz nawet z żargonem, sprawiają osobom uczącym się nie lada problemy. Jeśli dodamy do tego z natury trudne do nauczenia się, charakterystyczne dla języka niemieckiego - długie wyrazy i zwroty - mobilizacja do nauki może spaść. Wtedy warto sobie przypomnieć, że inwestycja czasu i wysiłku w język niemiecki w biznesie zaowocuje lepszymi perspektywami zawodowymi, zwiększeniem pewności siebie (nie tylko) w życiu zawodowym i poszerzeniem horyzontów. I dotyczy to zarówno przedsiębiorców, jak i pracowników.

Przypisywana Niemcom precyzja widoczna jest w ich języku - wystarczy znaleźć dobrego nauczyciela, który potrafi w odpowiedni sposób pokazać stanowiącą fundament tego języka - logikę i zarazić pasją swoich słuchaczy.

Język niemiecki biznesowy - samokształcenie czy kurs?

Samodzielne uczenie się obcego języka branżowego jest czasem jak błądzenie we mgle. Nawet jeśli należysz do grona samouków, język niemiecki biznesowy warto eksplorować z pomocą doświadczonego lektora. Pozwoli to uniknąć niepotrzebnej straty czasu, odróżnić naleciałości językowe (których pełno choćby w internecie) od terminologii związanej z biznesem i typowego słownictwa branżowego a tym samym osiągać lepsze efekty.

Dodatkowo, decydując się na kursy języka niemieckiego w szkole językowej, która specjalizuje się w nauczaniu biznesowego języka obcego, możesz podnieść efektywność nauki do maksimum. Opracowane przez specjalistów, poparte doświadczeniem systemy i programy nauczania pozwalają tego typu szkołom prowadzić najlepsze kursy językowe, w tym języka niemieckiego w biznesie.

Język niemiecki w biznesie to nie tylko specyficzne słownictwo. Doświadczony lektor sprawnie wprowadzi Cię do świata komunikacji w języku branżowym

Żeby płynnie i poprawnie komunikować się w pracy w języku niemieckim, trzeba znać jego ogólne zasady. Obowiązująca gramatyka, powszechnie używane słownictwo, poprawna artykulacja i obecna w danej branży nomenklatura to jednak nie wszystko.

Aby - niezależnie od wyjściowego stopnia zaawansowania - być postrzeganym jako profesjonalista, warto orientować się w zagadnieniu komunikacji w szerszym kontekście. Mowa m.in. o kodzie kulturowym, którym w zasadzie jest każdy język, czy choćby o semantyce. Przecież użycie w języku polskim sformułowania “witaj” na początku maila jest poprawne, ale czy aby na pewno stosowne?

Co oferują kursy w szkołach językowych i ich lektorzy? Na dobrym kursie poznasz i nauczysz się m.in.:

• różnic między językiem formalnym a nieformalnym (tak mówionym, jak i pisanym);
  • zasad porozumiewania się w biurze, przez telefon oraz drogą mailową - nauczysz się zarówno prowadzenia rozmów np. o zamówieniach, jak i “small talków”;
  • wypełniać formularze i sporządzać dokumenty;
  • poznasz potrzebną terminologię i specjalistyczne słownictwo do realizacji projektów na każdym ich etapie.

Otwartość na indywidualne potrzeby swoich słuchaczy jest bardzo ważna. Szukając szkoły językowej, warto zwracać uwagę na możliwość dopasowania oferty do potrzeb klienta - niezależnie czy jest to klient indywidualny czy kursy językowe dla firm. Ponadto warto dowiedzieć się, czy dana szkoła językowa daje wybór pomiędzy zajęciami grupowymi a indywidualnymi? Czy ma odpowiednie doświadczenie i zasoby kadrowe? Czy specjalizuje się w kursach języka obcego w biznesie?

Czy jest szkoła językowa, w kontekście której odpowiedzi na powyższe pytania brzmią trzy razy “tak”? I tutaj pojawia się kolejna odpowiedź twierdząca! Szkoła Języków Obcych Koliber to najlepszy wybór dla wszystkich, którzy chcą poznać język niemiecki biznesowy. Potwierdzeniem wyjątkowego zaangażowania zespołu Kolibra może być choćby zakres pomocy firmom w pozyskiwaniu dofinansowania do kursów językowych.

Przeczytaj także jak szybko nauczyć się niemieckiego